Kategorie

Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1858 New Improved Army 8" Buffalo Bill .44

Wysyłka w 24h !

3 499,00 zł
Brutto
Ilość:

Limitowana edycja repliki jednego z najsłynniejszych w historii rewolwerów kapiszonowych, w oryginale produkowana przez legendarną amerykańską firmę Remington. Model 1858 New Improved Army "Bufflo Bill" to 6-strzałowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy z zamkniętą stalową ramą, ładowany odprzodowo.

Na model "Buffalo Bill" naniesiony został odręcznie wykonany grawer z motywem roślinnym. Grawer pokrywa całą powierzchnię rewolweru. Ponadto na lufę naniesiono wygrawerowane, pozłacane inskrypcje, z latami narodzin i śmierci Buffalo Billa z jednej strony, a z drugiej strony nazwę legendarnej postaci amerykańskiego Zachodu.

Wykonany z oksydowanej na niebiesko stali nierdzewnej, wyposażony w 8-calową lufę kaliber .44, przyrządy celownicze w postaci stałej muszki i szczerbinki. Okładziny chwytu wykonane został z tworzywa imitującego kość słoniową. Kabłąk spustowy wykonany z mosiądzu.

Mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: półnapiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

Pomimo faktu, że podczas trwania wojny secesyjnej na rynku był już dość duży wybór rewolwerów kapiszonowych, żaden z nich nie był tak rozpoznawalny jak 1858 Remington (kal. .36 wersja dla Marynarki,  kal. .44 wersja dla armii).

Jako pierwszy rewolwer na świecie posiadał zamknięty szkielet, co okazało się być dobrym i bardziej niezawodnym pomysłem niż otwarty szkielet Colta. Model spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem wśród żołnierzy, że niekiedy wymieniali kilka innych Coltów na Remingtona New Army.

Największą zaletą Remingtona była jego wytrzymałość. Colty pomimo że piękne, nie zawsze były wystarczająco wytrzymałe i odporne, szczególnie podczas działań wojennych.

Dane techniczne
Kaliber: .44
Długość lufy: 8 cali
Lufa: oktagonalna
Cylinder (bęben): sześciostrzałowy
Rękojeść: drewno orzechowe
Przyrządy celownicze: nieregulowane
Szkielet (rama): stal nierdzewna
Długość całkowita: 345 mm
Waga: 1,27 kg
Producent: Uberti, Włochy

No customer reviews for the moment.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć