Kategorie

Rewolwer czarnoprochowy Pedersoli Remington Custom .44 V.349

Wysyłka w 24h !

4 499,00 zł
Brutto
Ilość:

Wierna replika jednego z najsłynniejszych w historii rewolwerów kapiszonowych, w oryginale produkowana przez legendarną amerykańską firmę Remington. Model Custom to 6-strzałowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy z zamkniętą stalową ramą, ładowany odprzodowo.

Wykonany z chromowanej, polerowanej stali nierdzewnej, wyposażony w 7,8-calową lufę kaliber .44, przyrządy celownicze w postaci stałej muszki i szczerbinki oraz w chwyt z drewna orzechowego. Kabłąk spustowy wykonany z mosiądzu.

Mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: półnapiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

W modelu Custom poprawiony został mechanizm rewolweru oraz jego wykończenie. Bęben oraz mechanizm spustowy wykończone zostały tak, by zmniejszyć do minimum siłę tarcia podczas pracy mechanizmów.

Pomimo faktu, że podczas trwania wojny secesyjnej na rynku był już dość duży wybór rewolwerów kapiszonowych, żaden z nich nie był tak rozpoznawalny jak 1858 Remington (kal. .36 wersja dla Marynarki,  kal. .44 wersja dla armii).

Jako pierwszy rewolwer na świecie posiadał zamknięty szkielet, co okazało się być dobrym i bardziej niezawodnym pomysłem niż otwarty szkielet Colta. Model spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem wśród żołnierzy, że niekiedy wymieniali kilka innych Coltów na Remingtona New Army.

Największą zaletą Remingtona była jego wytrzymałość. Colty pomimo że piękne, nie zawsze były wystarczająco wytrzymałe i odporne, szczególnie podczas działań wojennych.

Dane techniczne
Kaliber: .44
Długość lufy: 7,8 cala (200 mm)
Lufa: oktagonalna
Skręt lufy: lewy
Cylinder (bęben): sześciostrzałowy
Rękojeść: drewno orzechowe
Przyrządy celownicze: nieregulowane
Szkielet (rama): polerowana stal nierdzewna
Kabłąk (osłona spustu): mosiądz
Waga: 1,3 kg
Producent: Davide Pedersoli

No customer reviews for the moment.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć