Kategorie

Obniżka - 200,00 zł

Karabinek Sig Sauer MCX Virtus 16" kal. .223 Rem.

Wysyłka w 24h !

* Broń palna, amunicja i istotne elementy broni nie są sprzedawane w sklepie internetowym on-line. Można je nabyć osobiście w naszym sklepie. Istnieje możliwość dostawy towaru do klienta. Warunkiem nabycia broni jest przedłożenie aktualnego zaświadczenia (promesy) uprawniającej do zakupu broni. Niniejszą ofertę zamieszczamy w celu poglądowym. Przed zakupem broni prosimy o kontakt telefoniczny.

9 200,00 zł
9 400,00 zł
Brutto
Ilość:

Sig Sauer MCX pomimo zewnętrznego podobieństwa to nie kolejny klon czy modyfikacja AR-15. To całkowicie nowa konstrukcja zaprojektowana by sprostać najtrudniejszym wyzwaniom.

W przeciwieństwie do innych konstrukcji tłokowych Sig Sauer nie zastępuje jedynie rozwiązania Stonera poprzez dodanie tłoka. Mamy tu do czynienia z konstrukcją opartą na krótszej i bardziej progresywnej sprężynie powrotnej umieszczonej nad suwadłem. Dzięki temu Sig Sauer MCX posiada składaną kolbę która znacznie zmniejsza jego długość. Możemy strzelać z karabinka ze złożoną kolbą. Kolba posiada ponadto regulację długości. 

Karabinek jest samopowtarzalny i odryglowuje się energią gazów oprowadzanych przez boczny otwór w lufie przekazywaną za pośrednictwem tłoka o krótkim skoku na suwadło. Dwie krótkie sprężyny dopychają suwadło i zamek pobierający kolejny nabój. Dzięki takiemu rozwiązaniu gazy nie trafiają do elementów wewnętrznych broni. Karabinek posiada z przodu łatwo dostępny regulator gazowy umożliwiający dostosowanie do różnej amunicji oraz używania z tłumikiem.

Seria karabinków Virtus jest to lepiej wyposażony MCX w którym znajdziemy m.in. spust dwuoporowy “SIG Matchlite Duo” o krótkim i płynnym skoku z siłą oporu około 2 - 2,5 kg. Kuta na zimno lufa o skoku 1 na 7 cali posiada też większy profil. Łoże pływajcie wyposażono w sloty M-lok zamiast Keymod w podstawowej wersji. Rygle MCX Virtus mają kształt stożkowy który zapewnia większą żywotność i niezawodność broni.

Specyfikacja:

  • Kaliber: 5,56 mm x 45 NATO (.223 Rem)
  • Długość całkowita: 901 mm
  • Długość lufy: 406 mm
  • Skok gwintu lufy: 1:7
  • Masa: 3,6 kg (bez magazynka)
  • Spust: SIG Matchlite
  • Zasilanie: magazynki kompatybilne z AR-15 (w zestawie jeden magazynek 10 nb)

No customer reviews for the moment.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć